Wyszukiwarka

Home > Pl > Home-pl > 42-nasza-oferta-urzadzenia-do-kleju.html

Automatyzacja procesu klejenia

Klejenie jest istotnym elementem wielu procesów produkcyjnych. W warunkach przemysłowych ważne są takie cechy jak: czas wytwarzania, precyzja wykonania oraz ekonomiczne wykorzystanie materiałów. Dlatego konieczne jest stosowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Do takich właśnie zalicza się automatyzacja procesu klejenia, którą umożliwiają wyspecjalizowane maszyny do nakładania kleju. Dzięki automatyzacji możliwe jest znaczne skrócenie czasu łączenia elementów oraz ograniczenie strat materiałowych . Specjalnie zaprojektowane aplikatory kleju podają zawsze taką samą, optymalną porcję preparatu. Dzięki maszynowej precyzji nie powstają wycieki ani słabe spojenia, a specyfiką takiego procesu jest jego wysoka powtarzalność.

Systemy aplikacji natryskowej kleju i głowice wielościeżkowe

Klejenie elementów w procesach produkcyjnych może przyjmować różne formy. Obok łączeń punktowych często konieczne jest sklejanie całych powierzchni. Do tego służą nasze systemy aplikacji natryskowej kleju i głowice wielościeżkowe. Z ich pomocą preparat chemiczny nakładany jest oszczędnie i równomiernie przy jednoczesnym uzyskaniu bardzo dobrej jakościowo spoiny.  
Aplikacja kleju to proces, który wymaga przystosowania maszyn do konkretnych warunków procesu oraz do pożądanych efektów. Dlatego też nasza firma oferuje Klientom indywidualne projektowanie linii produkcyjnych do klejenia elementów. Przed wykonaniem projektu analizujemy potrzeby Klienta i warunki procesu, Nakładarki do kleju, aplikatory, pompy lub inne urządzenia dobieramy tak, aby linia produkcyjna była jak najbardziej efektywna. Jeśli proces wytwarzania końcowego produktu w Państwa firmie przewiduje etap klejenia, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty maszyn i linii do aplikacji kleju.

U nas znajdziesz Swoją nakładarkę kleju!

Klejenie paneli izolacyjnych

- drzwi stalowe

- wypełnienia drzwiowe

- szalunki burtowe

- płyta warstwowa

Czytaj dalej

Klejenie gąbek

- zmywaki kuchenne

- gąbki kąpielowe i masażowe

- materace

  

Czytaj dalej

Wyroby z granulatu gumowego

- płyty i kształtki na nawierzchnie sportowe

- maty hodowlane i transportowe

- płyty wibroizolacyjne 

- opony i koła z regranulatu

Czytaj dalej

Kleje 2K

Przygotowywanie mieszanki klejów dwukomponentowych:

POW, PU, mocznikowych, melaminowych

 

Czytaj dalej

Reynox-Ekologika to specjalista w dziedzinie technologii klejenia i aplikacji klejów. Dlatego możemy zaoferować Państwu szeroką pomoc w rozwoju Waszych procesów produkcyjnych.

W jej zakresie proponujemy:

  • dobór odpowiedniej metody aplikacji kleju,
  • pomoc technologiczną, jakiej wymaga automatyzacja procesu klejenia,
  • zaprojektowanie i wykonanie linii, której zadaniem jest automatyczne nakładanie kleju z uwzględnieniem Państwa potrzeb,
  • synchronizację urządzenia z istniejącą już lub dopiero planowaną linią produkcyjną.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą już na etapie tworzenia planów powstania lub modernizacji linii technologicznej.

Aby możliwe było osiągnięcie optymalnych wydajności procesów produkcji oraz minimalnych kosztów przy maksymalnej jakości wyrobu, należy wziąć pod uwagę ograniczenia i możliwości jakie niesie ze sobą proces klejenia z wykorzystaniem konkretnej nakładarki do kleju. Współpraca na etapie projektowania procesu znacznie skraca czas uruchomienia produkcji. 

Maszyny do kleju Ekologika

Agregaty pompowe oparte na pompach zębatych lub tłokowych

Czytaj dalej
Maszyny do kleju Ekologika

Proste, ręczne aplikatory kleju

Czytaj dalej
Maszyny do kleju Ekologika

Zespoły pojedynczych głowic lub głowice wielościeżkowe

Czytaj dalej
Back to top