28 lutego 2019

Aktualności

2022 - 2026 Ulga na robotyzację!!!

Robot do nakładania kleju

W kolejnych 4 latach przedsiębiorcy mogą uzyskać 50% ulgę na robotyzację produkcji!

Odliczenie ma zastosowanie do kosztów uzyskania przychodów poniesionych na robotyzację w latach 2022–2026. Przepisy określają konkretne wydatki uprawniające do ulgi. Otóż za koszty uzyskania przychodów poniesione na robotyzację uznaje się:    koszty nabycia fabrycznie nowych robotów przemysłowych oraz maszyn i urządzeń peryferyjnych do robotów przemysłowych funkcjonalnie z nimi związanych.

Zapraszamy firmy produkcyjne i integratorów robotów przemysłowych do współpracy. Możemy dostarczyć kompletne zrobotyzowane stanowisko klejenia lub profesjonalny osprzęt potrzebny do wyposażenia robota: głowice klejowe wraz z agregatem pompowym.

Oferujemy współpracę od projektu do uruchomienia oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

2021 - Robot klejący. Automatyzacja klejenia wełny.

Robot do klejenia wełny - nakładanie kleju poliuretanowego robotem

Wspólnie z firmą integrującą roboty przemysłowe uruchomiliśmy stanowisko do punktowego klejenia wypełnień drzwiowych z wełny mineralnej. Wyzwaniem było nałożenie 18 idealnie powtarzalnych punktów kleju poliuretanowego na pytę z wełny mineralnej w możliwie najkrótszym czasie. Robot przemysłowy wyposażony został przez nas w zespół 6 głowic zasilanych precyzyjnym agregatem podającym 30 gr kleju w czasie około 2,5 sekundy. Uzyskaliśmy powtarzalność dawki, precyzję aplikacji i szybki czas nałożenia kleju.

Nasz klient zyskał niezmordowanego "pracownika" gotowego kleić przez 3 zmiany 7 dni w tygodniu 🙂

2021 - znów kleimy drzwi! Uproszczony interfejs użytkownika. Automatyczny pomiar długości blachy.

nakładanie kleju poliuretanowego na drzwi stalowe Tym razem stanęliśmy przed nowym wyzwaniem, jak ograniczyć ilość programów w maszynie do klejenia i ułatwić klejenie różnych długości i szerokości drzwi w krótkich seriach. Na najnowszej linii pracuje już 21 głowic klejowych typu LK2, każda z nich jest sterowana niezależnie pozwalając wyprodukować panele drzwiowe w zakresie szerokości 30 - 1050 mm. Dzięki zastosowanym innowacjom pracownik nie musi definiować długości blachy w programie i może podawać na linię kolejne blachy wg zlecenia produkcyjnego wybierając jedynie ich szerokość. Na każdą z blach poszycia drzwiowego klej zostanie nałożony wg identycznego ustawionego w programie wzoru, początek i koniec nakładania kleju mamy zawsze w tym samym punkcie blachy!
linia do klejenia drzwi - sterowanie

2021 - produkcja wyrobów z trocin drzewnych - mieszanie i dozowanie żywicy!

mieszalnik żywicy moczikowo-formaldehydowej, produkcja kostki paletowej Najnowsze urządzenie do mieszania żywicy mocznikowo-formaldehydowej pozwoliło zwiększyć wydajność linii do produkcji kostki paletowej z trocin. Tym razem postawiliśmy na pełną kontrolę! Każdy z 3 składników dozowany jest do mieszalnika przez specjalnie dobrane i skalibrowane pompy, zestaw precyzyjnych, bezkontaktowych przepływomierzy kontroluje rzeczywistą ilość dozowanych substancji a główny przepływomierz sprawdza czy cała przygotowana mieszanina została już zadozowana do mieszalnika trocin. Zastosowana została zupełnie nowa konstrukcja mieszadła co pozwala skrócić proces mieszania i wydłuża żywotność elementów.

2020 - kolejna linia do klejenia drzwi, wdrożone omijanie otworów!

Linia do klejenia drzwi stalowych Nasza linia do nakładania kleju na poszycie i wypełnienie drzwi przeszła kolejną rozbudowę i modernizację. Wdrożyliśmy możliwość zaprogramowania miejsc, w których klej nie jest podawany. Pozwala to precyzyjnie ominąć otwory pod zamek eliminując tym samym konieczność ich zabezpieczania. Rozbudowaliśmy linię o dodatkowy boczny transporter umożliwiając uzbrajanie drzwi w wypełnienie i inne niezbędne elementy nie blokując jednocześnie przejazdu kolejnej blachy. Zmodyfikowany program pozwala uzyskać czas produkcji skrzydła w ok. 60s!

2020 - Następne agregaty klejowe typu AML/1K pracują dla naszych klientów

przy produkcji: paneli SIP, drzwi stalowych, klejonki drewnianej elewacyjnej.

Nasze agregaty AML/1K kolejny raz udowodniły swoją wszechstronność! Aplikacja kleju poliuretanowego, zarówno na duże powierzchnie takie jak: poszycie drzwi stalowych czy płyty przy klejeniu paneli SIP jak i precyzyjne podawanie kleju przy produkcji klejonki drewnianej staje się znacznie szybsze i łatwiejsze przy zastosowaniu naszych agregatów. Specjalnie zaprojektowane pompy do kleju jak i aplikatory ręczne RLK2 z wymiennymi dyszami są gwarancją długiej bezawaryjnej pracy.

agregaty klejowe typu AML/1K 1agregaty klejowe typu AML/1K 2 agregaty klejowe typu AML/1K 3 agregaty klejowe typu AML/1K 4 agregaty klejowe typu AML/1K 5 agregaty klejowe typu AML/1K 6

2019 - automatyczne podawanie kleju melaminowego na belki drewniane

automatyczne podawanie kleju melaminowego na belki drewniane Wdrożyliśmy do produkcji podestów drewnianych kolejne automatyczne urządzenie do podawania dwuskładnikowego kleju melaminowego. Klej nakładany jest separatywnie - mieszanie składników odbywa się podczas prasowania. Pozwala to na zastosowanie znacznie szybszych klejów a co za tym idzie przyspiesza proces prasowania i w konsekwencji całą produkcję. Urządzenie wykorzystuje pompy z napędem elektrycznym dostosowane do rodzaju składników i pozwalające na płynną regulację wydajności i proporcji.

2019 - projekt nowej linii do klejenia drzwi stalowych

projekt nowej linii do klejenia drzwi stalowychPowstała nowa linia do produkcji drzwi stalowych. Zespół 19 głowic klejowych typu LK3 precyzyjnie nakłada klej poliuretanowy na blaszane poszycie drzwi oraz na wypełnienie wełną mineralną, styropianem lub XPS-em. Płynna regulacja wydajności kleju, powtarzalne rozpoczęcie i zakończenie aplikacji, programy klejące dla różnych szerokości i długości blach.
projekt nowej linii do klejenia drzwi stalowych

2018 - Mieszalnik do przygotowania i dozowania żywicy.

Mieszalnik do przygotowania i dozowania żywicy

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy do produkcji nowe, zupełnie unikalne urządzenie przeznaczone do przygotowania mieszanki żywicy mocznikowo-formaldehydowej.

Mieszalnik może pobrać w odpowiednich proporcjach 4 składniki, wymieszać je i zaaplikować do trocin.
Urządzenie pozwoliło na pełną automatyzację produkcji kostki paletowej z odpadowych trocin drzewnych.

Mieszalnik może przygotować i podać około 1000kg mieszanki dziennie!

Listagregat do dozowania kleju poliuretanowegoopad 2017 - ruszył agregat do dozowania kleju poliuretanowego we włókna drzewne

Produkcja płyt LDF wymaga podawania ogromnych ilości kleju. Nasz najnowszy agregat został zaprojektowany do podawania do 500 kg kleju poliuretanowego na godzinę. Dwa niezależne układy dozowania zapewniają nieprzerwaną pracę ciągu technologicznego do produkcji płyt. Dokładność dozowania zapewnia nowoczesny przepływomierz Coriolisa sprzężony z pompami agregatu za pomocą regulatora PiD.

Czerwiec 2017 - kolejny agregat AML/1K pracuje przy produkcji drzwi stalowych

Nasz półautomatyczny agregat do dozowania kleju poliuretanowego pozwolił kolejnej firmie na uruchomienie przemysłowej produkcji drzwi stalowych.

Maj 2017 - urządzenie do kleju melaminowegourządzenie do kleju melaminowego

Powstało nowe urządzenie do aplikacji klejów 2K. Tym razem dozujemy melaminę - (żywica MUF) do klejenia podestów drewnianych.

Proporcje mieszania żywicy z utwardzaczem regulowane w zakresie 100:100 - 100:80.

Możliwość pracy na głowicy z mikserem statycznym dla mieszanek o wydłużonym czasie działania lub separatywne nakładanie kleju i utwardzacza, pokrywającymi się ścieżkami dla szybkich mieszanek

nowe agregaty AGR/1KKwiecień 2016 - uruchomione 4 nowe agregaty AGR/1K

Od początku kwietnia ruszyły 4 zmodyfikowane dozowniki kleju typu AGR/1K. 

Po wnikliwych testach jakościowych wyrobów, w ekspresowym tempie została uruchomiona inwestycja dająca OGROMNE - ok 30% oszczędności kleju u jednego z największych producentów wyrobów z granulatu gumowego w Polsce.

Zainstalowane 4 precyzyjne urządzenia do aplikacji poliuretanu pozwalają na podawanie kleju do ścieru gumowego w trakcie pracy mieszalnika dając w rezultacie idealnie pokrytcie klejem.

Kontrola nad dawką, jej powtarzalność i możliwość regulacji czasu dozownaia pozwalają na ograniczenie ilości kleju i zapewnienie powtarzalnej jakości wyrobów. Aplikatory AGR/1K wraz ze zmodyfikowaną wersją głowic LK3 stały się rozwiązaniem problemów jakościowych i źródłem znacznych oszczędności dla inwestora. Wszystkim naszym klientom życzymy by ich inwestycje amortyzowały się w takim tempie 🙂

Urządzenie do precyzyjnej aplikacji kleju PUStyczeń 2016 - Urządzenie do precyzyjnej aplikacji kleju PU

Nasze urządzenie typu AGR/1K do precyzyjnej aplikacji kleju przeszło testy dokładności i powtarzalności dawki.

Uzyskujemy dokładność dozowania +/-5 g i powtarzalność 0,5%  dla dawki kleju ok 1 kg dozowanego w sposób ciągły przez ok 60s !!!

Ten wynik pozwala zastosować urządzenie wszędzie tam gdzie istotne jest podanie dokładnej, powtarzalnej dawki kleju.

Znakomicie sprawdza się do produkcji wyrobów z granulatu gumowego.

Podawanie kleju pompą tłokową pozwala na zastosowanie szerokiej gamy klejów o różnych lepkościach.

Istnieje możliwość dostosowania wydajności do potrzeb klienta i komunikacji urządzenia z istniejącą linią technologiczną.

Konsorcjum REYNOX-EKOLOGIKACzerwiec 2015 - Konsorcjum REYNOX-EKOLOGIKA

Z dniem 01.06.2015 roku firmy REYNOX i EKOLOGIKA, działające w branży urządzeń do klejów oficjalne łączą swoje siły!

Powstałe KONSORCJUM ma wspomóc szybszy rozwój obu firm oraz zapewnić jeszcze lepszą obsługę klientów z terenu całej Polski i zagranicy.

Realizowane są doposażenie Zakładu Produkcyjnego w Leźnie oraz  inwestycje w ciągły rozwój nowych produktów.

automatyczna linia EKO-PATH-LK1300 do aplikacji kleju na bazie wodnej dyspersji PVAcMaj 2015 - uruchomienie lini do kleju PVAc

Wystartowała automatyczna linia EKO-PATH-LK1300 do aplikacji kleju na bazie wodnej dyspersji PVAc.

Klej nanoszony w postaci stróżek. Ścieżki nalewane w postaci prostej linii lub sinusoidy. Urządzenie przeznaczone do aplikacji kleju na płyty drewnopochodne.

24 niezależnie sterowane głowice typu LK2. Szerokość aplikacji 1200 mm.

Możliwość zdefiniowania i zapisu 16 programów pracy.

Automatyczne zabezpieczanie dysz klejowych.

linia do aplikacji natryskowej klejuLuty 2015. Nowa linia do klejenia gąbek !!!

Uruchomienie nowej wersji linii do aplikacji natryskowej kleju. 

Poprawione zostało wykorzystanie zakresu roboczego podajników. Maszyna może pracować w zakresie 5-16 m/min.

Zwiększono zakres grubości klejonych materiałów do 200 mm.

Wprowadzone zostały zmiany w programie, między innymi podział nastawialnych parametrów programów pracy na dwie kategorie z odrębnymi kodami dostępu.

Zmodyfikowano napęd materiału wewnątrz kabiny natryskowej co w znaczący sposób ograniczyło czynności konserwacyjne.

Wprowadzony został "tryb nastawczy" - pozwalający pracownikowi na regulację rozkładu kleju w trakcie pracy. Skraca to znacznie czas nastawy urządzenia.

głowica LKListopad 2014. Testy ciśnieniowe głowicy LK.

Głowica nalewowa LK w wersji do klejów poliuretanowych poddana została testom działania na różnych ciśnieniach pracy.

Uzyskano znakomite rezultaty odcięcia stróżki kleju zarówno przy ciśnieniu materiału ok. 5 bar jak i 140 bar.

Głowice LK można zestawiać w zespoły w których każdy element może być sterowany niezależnie lub jednocześnie z innymi. Daje to możliwości konfigurowania szerokości nanoszenia stróżek kleju na dowolnie szerokie powierzchnie.

nowy agregat 2K typu EKO AMS100-2K z głowicą mieszającąMaj 2014. Nowy agregat 2K

Uruchomienie nowego agregatu 2K typu EKO AMS100-2K z głowicą mieszającą.

Urządzenia pracuje na kleju mocznikowym o proporcjach mieszania 5:1.

Agregat zastosowano jako przygotowanie mieszanki klejowej do walcowej aplikacji kleju na listwy do produkcji klejonki na blaty stołów.

Wydajność przygotowania mieszanki ok. 1000 ml/min - w zależności od lepkości składników.

Urządzenie wyposażono w układ płukania miksera statycznego.

Automatyczna linia do klejenia gąbekLipiec 2013. Automatyczna linia do klejenia gąbek.

Powstała wysokowydajna automatyczna linia do klejenia gąbek kąpielowych i zmywaków kuchennych.

Zastosowano niskociśnieniową aplikację natryskową kleju poliuretanowego.

Prędkość pracy 14 mb/min. Wydajność kleju ok. 70g/m2. Natrysk na gąbkę lub fibrę.

Projektujemy EkoLogicznie!

Urządzenie działa w systemie obiegu powietrza, potrójna filtracja umożliwia pracę bez zrzutu zanieczyszczeń na zewnątrz.