W jaki sposób działają nakładarki kleju?

nakładarka do kleju

Nowoczesne maszyny sprawiają, że czasochłonne zadania są wykonywane szybciej, efektywniej i bezpieczniej. Dobrym tego przykładem jest zastosowanie nakładarki kleju. Jakie daje ona korzyści? I jaka jest zasada jej działania? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Szerokie możliwości nakładarek kleju

Nakładarki kleju, które są dostępne w naszej ofercie to profesjonalne propozycje, które znajdują zastosowanie w różnych branżach. Sprawdzają się szczególnie dobrze do klejenia drzwi, paneli podłogowych, tablic, a także artykułów gospodarstwa domowego.

Na uwagę zasługuje także możliwość współdziałania z różnymi rodzajami klejów. Chodzi m.in. o kleje poliuretanowe, melaminowe, czy mocznikowe. 

Nowoczesne nakładarki kleju są dopasowane do oczekiwań klientów. Ich cel jest jasny: podniesienie sprawności produkcji, poprawa ogólnej jakości i zmniejszenie ponoszonych kosztów.

W naszej ofercie znajdziesz systemy aplikacji natryskowej kleju, sterowane pneumatycznie głowice klejowe oraz agregaty pompowe do nakładania kleju.

Jak działają nakładarki kleju?

Nakładarki kleju sprawiają, że stosowana substancja aplikowana jest w odpowiedniej ilości, dokładnie i bez zabrudzeń.

Jaka jest zasada ich działania? W przypadku nakładarek ciśnieniowych proces jest stosunkowo prosty i rozpoczyna się od wlania kleju do zbiornika, zamknięcia jego pokrywy, a następnie doprowadzeniu sprężonego powietrza. Kluczowe znaczenie ma wykorzystanie dyszy klejowej dopasowanej do potrzeb.

Maszyna automatycznie dozuje klej dopasowując się do podanych ustawień.

Duże znaczenie dla efektów końcowych ma dobranie dyszy do kształtu elementu (istnieje możliwość stworzenia profesjonalnej dyszy na zamówienie), poprawna regulacja pistoletu, a także właściwie wykorzystanie śruby regulacyjnej.