Rodzaje głowic do aplikacji ścieżek kleju. Które z nich wybrać?

W dzisiejszym świecie przemysłu kleje są stosowane w coraz szerszym zakresie. Ich aplikacja wymaga jednak wykorzystanie nowoczesnych maszyn.

Czym są głowice do aplikacji ścieżek kleju?

Głowice do aplikacji ścieżek kleju to specjalistyczne urządzenia, które są wykorzystywane w procesach klejenia w różnych branżach przemysłu. Służą one do precyzyjnego nanoszenia warstwy kleju na części, składające się na dany element lub produkt. Ich wykorzystanie zdecydowanie usprawnia proces łączenia materiałów oraz skraca czas całej produkcji, a także pozwala zachować wysoką jakość wykonania oraz dużą wytrzymałość połączeń.

Rodzaje głowic do aplikacji ścieżek kleju

Nasza firma oferuje klientom bogaty asortyment głowic, odpowiednich dla różnych technologii nanoszenia kleju. Na rynku dostępne są między innymi głowice do nakładania pojedynczej ścieżki kleju, głowice wielo-stróżkowe i głowice nakładające film kleju na powierzchnię. Możliwy jest też podział ze względu na odpowiedni do rodzaju kleju materiał z którego wykonana jest głowica klejowa. Do klejów neutralnych możliwe jest zastosowane głowic o korpusie aluminiowym. Do klejów o odczynie mocno kwaśnym lub alkalicznym konieczne są głowice ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej.

Wybierając rodzaj głowicy, należy zwrócić uwagę na jej charakterystykę pracy – ciśnienie robocze, temperaturę pracy czy czas otwarcia dyszy, co pozwoli zoptymalizować proces klejenia i dostosować go do konkretnych potrzeb.

Jak dopasować rodzaje głowic do potrzeb?

Zanim wybierzemy odpowiednie głowice do nakładania kleju, warto zastanowić się nad rodzajem stosowanego preparatu, jego konsystencją oraz potrzebami produkcyjnymi. Po pierwsze, należy uwzględnić temperaturę wymaganą do właściwej pracy kleju – niektóre głowice są przystosowane do pracy z wysokimi temperaturami, inne natomiast bardziej odpowiadają na niskie lub średnie temperatury. Wreszcie warto pomyśleć o specyficznych wymaganiach produkcyjnych – dla niektórych zastosowań potrzebne mogą być głowice precyzyjne, umożliwiające aplikację kleju w trudno dostępnych miejscach, wymagające dokładnej kontroli ciśnienia oraz dawkowanie precyzyjnych ilości kleju.