19 stycznia 2019

o nas

Automatyzacja procesów klejenia

Automatyzacja procesów klejenia to przełom w nowoczesnej technologii, który znacznie usprawnia pracę w niemal każdej dziedzinie przemysłu – klejenie jest bowiem istotnym elementem wielu procesów produkcyjnych. W warunkach przemysłowych ważne są takie cechy jak czas wytwarzania, precyzja wykonania oraz ekonomiczne wykorzystanie materiałów. Dlatego konieczne jest stosowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań, takich jak nakładarki do kleju z naszej oferty. Dzięki automatyzacji możliwe jest znaczne skrócenie czasu łączenia elementów oraz ograniczenie strat materiałowych. Specjalnie zaprojektowane aplikatory kleju podają zawsze taką samą, optymalną porcję preparatu. Dzięki maszynowej precyzji nie powstają wycieki ani słabe spojenia, a specyfiką takiego procesu jest jego wysoka powtarzalność.

Systemy aplikacji natryskowej kleju

Klejenie elementów w procesach produkcyjnych może przyjmować różne formy. Obok łączeń punktowych często konieczne jest sklejanie całych powierzchni. Do tego służą nasze systemy aplikacji natryskowej kleju i głowice wielościeżkowe. Z ich pomocą preparat chemiczny nakładany jest oszczędnie i równomiernie przy jednoczesnym uzyskaniu bardzo dobrej jakościowo spoiny. Aplikacja kleju to proces, który wymaga przystosowania maszyn do konkretnych warunków procesu oraz do pożądanych efektów.

Dlatego też nasza firma oferuje indywidualne projektowanie linii produkcyjnych do klejenia elementów. Przed wykonaniem projektu analizujemy Twoje potrzeby i warunki procesu. Nakładarki do kleju, aplikatory, pompy lub inne urządzenia dobieramy tak, aby linia produkcyjna była jak najbardziej efektywna. Jeśli proces wytwarzania końcowego produktu w przewiduje etap klejenia, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty maszyn i linii do aplikacji kleju.

Możesz kleić więcej...

• szybciej

• wydajniej

• z mniejszym wysiłkiem

• oszczędzając: czas, klej i pieniądze